2020-09-01 Autor skibot Wyłączono

Serwis #9metrów – Zmieniamy się dla Was

Zaczęło się tak

W 2018 roku pojawiła się moja pierwsza po 11 latach przerwy płyta długogrająca. To może zbyt wielkie słowa, bo wcześniejsze albumy, które wykonałem samodzielnie lub z zespołami, z którymi grałem, wydawaliśmy własnym nakładem. Właściwie były to śmieszne ilości płyt wypalonych samodzielnie w domu na komputerowej nagrywarce, z kserowanymi okładkami, które następnie rozdawaliśmy swoim znajomym i grupce naszych fanów na koncertach. To były piękne czasy.  Żyło się z dnia na dzień, nie posiadało w zasadzie żadnych poważnych obowiązków. Najważniejszym wydarzeniem, było pojawienie się w każdy weekend w niewielkim pubie ze sceną, która ledwo mogła pomieścić trzech MC’s z mikrofonami i DJ’a. Scenariusz znany? Na pewno każdemu grajkowi, który dopiero zaczyna, lub jego kariera muzyczna daleko odbiega od mainstreamowych rzeczy. 11 lat później, przygotowując Kod Konami pomyślałem sobie, dlaczego nie wydać tej płyty lepiej i na większą skalę, wykorzystując serwis internetowy i nowoczesne technologie, które pozwalają obecnie na bardzo wiele.

Idea

W mojej głowie urodził się wówczas pomysł na serwis, w którym każdy grajek, który nie jest jeszcze zrzeszony z dużym wydawnictwem muzycznym, mógłby w legalny sposób sprzedać swoją muzykę, docierając tym samym do coraz to większego grona słuchaczy. Serwisu, w którym nie będzie miejsca na popową, miałką papkę rzewnych pseudo utworów muzycznych. Utworów które w kółko są mielone przez największe stacje muzyczne, a twarze ich wykonawców raz po raz, pojawiają się w popularnych portalach plotkarskich. Tak właśnie powstało #9metrów.

Od pomysłu, do realizacji

Początkowo wiele osób podważało zasadność takiego serwisu internetowego. Jest przecież YouTube, w którym każdy może opublikować swoją twórczość. No właśnie i to jest cały problem YouTube’a. Smok zjadł swój ogon. Coś co pierwotnie dawało możliwość każdemu wypowiedzieć się, bez konieczności wychodzenia ze swojego domu, ewoluowało w kierunku gigantycznego kontenera. Kontenera z którego bardzo ciężko wydobyć rzetelne i wartościowe treści. Wszystko dlatego, że pierwotna idea kanału komunikacyjnego, zmieniła się w miejsce do zbierania “łapek w górę”. To one tak naprawdę definiują zasięgi. Często wykonawcy wrzucają swoją twórczość do serwisów streamingowych, a następnie żebrzą o lajki i subskrypcje. Powinni skupić się na wykonaniu utworu, który byłby rzeczywiście ciekawy, oryginalny i wpływający na emocje. Dlatego w #9metrów selekcjonujemy materiał, który chcemy publikować w naszym sklepie i na naszym kanale YT. Jesteśmy filtrem ustawionym na tryb pt. “BARDZO DOBRA MUZYKA”. Przyświeca nam jednak idea, że ostateczne słowo należy do artysty.

Zaczęliśmy działać

Chwilę później pojawiły się koszulki i bluzy sygnowane wzorami 9metrów, z nadrukami nawiązującymi do stylu miejskiego. Nasz facebookowy fanpage zaczęło odwiedzać coraz więcej osób. Zaczęliście sami sugerować co chcielibyście znaleźć w naszym sklepie. Zaczęli się zgłaszać do nas kolejni artyści. Pomysł na kasetową reedycję zespołu Enema Crew był strzałem w dziesiątkę, a wszystkie kasety rozeszły się w ciągu 2 dni! Potem pojawiła się u nas najnowsza płyta W.R.O.”Cisza przed burzą” a zaraz po niej Arshee “Pamiętnik samobójcy”. Nasz kanał na YouTube zaczął powiększać się, o single i wideoklipy. Staliśmy się microlabelem.

Zmieniamy się dla Was

Jak to kiedyś nawinął nasz wrocławski Wall-e, znany obecnie bardziej jako Waldemar Kasta – “Należy się zmieniać by jakim jest się pozostać” i osobiście uważam, że to bardzo mądre słowa. Jeśli się nie zmieniasz to nie dążysz do doskonałości. Tym samym zamiast poprawiać jakość, nie tylko stoisz w miejscu, a wręcz się cofasz, stając się coraz gorszym i słabszym. Dlatego w 9metrów również się zmieniamy. Nasz zespół powiększył się, a 1 września 2020r. cały serwis przechodzi pełną reorganizację. Serwis otrzymuje nowy, czytelniejszy layout, w sklepie są nowe promocje, oraz #9Blog, w którym będą pojawiać się ciekawe materiały, z dziedziny niezależnej i dobrej muzyki. Aby ułatwić Wam zakupy w naszym sklepie, wprowadziliśmy system szybkich płatności PayByLink. Od tej pory złożenie zamówienia jest dużo prostsze. Chcemy być lepsi, zyskując tym samym Wasze zaufanie i dając Wam radość produktami, które oferujemy.

Dziękujemy Wam za to, że z nami jesteście!

Skibot

serwis