2020-10-17 Autor Arshee Wyłączono

Hot16Challenge -Hip Hop w czasach pandemii

Aw s**t, Here we go again…

hot16challengeA więc… Po raz kolejny zostaliśmy odizolowani od siebie i zamknięci w naszych domach czekając na lepsze jutro. Media trąbią o pandemii w najlepsze sukcesywnie wpływając na nasze poczucie strachu, natomiast celebryci prawdopodobnie już się szykują do kolejnej edycji hot16challenge. Jak wygląda dzisiejszy hip hop w czasach Pandemii?

Niewinne początki

Hot16challenge jest zabawą, której chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Nominowana osoba dostaje 72 godziny na nagranie 16 wersów i pokazanie swojego skilla, by następnie wrzucić to do sieci i nominować kolejne duszyczki. W drugiej edycji tego wyzwania Polska postanowiła pójść o krok dalej nominując…. No właśnie. Celebryci nie byli wcale jeszcze jakimś złym aspektem tej zabawy. Hip hop został doceniony w szerszych kręgach, ogólnie na plus. Wszystko zaczęło zmierzać w złą stronę w momencie gdy Fokus postanowił nominować Spejsona z “Blok Ekipy”. Taki niewinny żarcik, który Walaszkowi nie mógł przejść obojętnie. No dobrze, “Spejson” nagrał 16tkę, mamy bekę, ale co dalej?

Machina się nakręca

Kolejnym zainteresowanym całą akcją stali się… producenci reklam. Nagle na youtube trafiają 16`tki Parówek Berlinek, Tygryska ze znanej marki chrupek Cheetos, oraz wielu innych fikcyjnych postaci. Cała machina reklamowa nabiera świetnego rozpędu. Hip hop nagle staje w bardzo nieprzyjemnym świetle, zostaje pozbawiony szacunku i staje się machiną napędową dla ogólnej promocji Pandemii i produktów spożywczych. Czy to już koniec konsekwencji tej niewinnej zabawy?

Szczytna wymówka

I tutaj trafiamy do kolejnego aspektu. Druga edycja hot16challenge miała “szczytny cel”. Wszyscy łącznie z Parówkami Berlinkami zaczęli promować akcję wpłacania pieniędzy na walkę z COVID-19. Wszyscy łączymy się ze sobą w walce ze “śmiercionośnym” wirusem, wspieramy wzajemne więzy, dbamy o siebie nawzajem… No, przynajmniej tak to promowały media. Jakie są realia? Okazuje się, że służba zdrowia mimo iż od zdecydowanej większości z prawie 40 milionowego społeczeństwa dostaje odprowadzane składki zdrowotne (ZUS, KRUS) Nie jest w stanie sobie finansowo poradzić (Według oficjalnych danych). Chodźmy dalej! Mimo zebrania kwoty w okolicach 200 000 000 zł gdy nadeszła druga fala “śmiercionośnego” wirusa w kwestii finansowej nie zmieniło się… dosłownie nic.

Podsumowując

Jaki zatem wpływ na pandemię miała druga edycja hot16challenge? Hip hop stał się promotorem strachu i paniki. Pozamykał ludzi w domach zakładając im przy okazji maski na usta. Zdobył pieniądze, które…. właściwie nie wiadomo gdzie się w ostatecznym rozrachunku podziały. Pozwolił na promocję celebrytów i produktów spożywczych, które masowo były wykupowane w sieciowych sklepach. Ale chwila… To Hip Hop stworzył to całe zamieszanie, czy ludzie, którzy postanowili wykorzystać go w taki właśnie sposób? Moja 16tka nie ujrzała światła dziennego, i prawdopodobnie nie ujrzy, a nawet jeśli to na pewno nie pod szyldem hot16challenge. Wolny czas z chęcią natomiast poświęcę na rozwój platformy 9 metrów i na medytację. Mam również nadzieję, że przyszłe wakacje spędzę w Hradec Kralove popijając Boźkov`a z Kofolą i śmiejąc się z całej sytuacji w Kempowej atmosferze. Pozostańcie dzielni i nie dajcie się zwariować ;).

Pozdro

Arshee

Post Scriptum: Chciałbym zaznaczyć, iż po opublikowaniu tego wpisu nie zamierzam zniknąć w niewyjaśnionych okolicznościach lub odbierać sobie życia <oczko>.